Frank Ocean Kimdir

                          Frank Ocean Kimdir

Frank Ocean Kimdir

Frank Ocean Kimdir

Şarkıcının başarısı Hip Hop dünyasının başarılı isimleri Jay-Z, Nas ve Kanye West’in gözünden kaçmadı ve ilk olarak Jay-Z ve Kanye West’in ortak albümü olan “Watch The Throne” albümünde “No Church In The Wild” ve “Made In America” parçalarında konuk şarkıcı olarak yer aldı. Efsane East-Coast rap şarkıcısı Nas ile yaptığı düet ise teknik sıkıntılar yüzünden kayboldu.

Frank Ocean kariyerinin henüz başlarında Novacane şarkısında da bahsettiği Coachella’da 2012 yılında konser verdi. Frank Ocean ilk albümünü çıkardığı yılda, 55.Grammy Ödülleri’nde 6 dalda aday olarak büyük başarı gösterdi.

İlk stüdyo albümü Channel Orange ‘ı 17 Temmuzda piyasaya sürecek olan Ocean, ilk teklisi Pyramids ve ikinci teklisi olan Sweet Life ile yine beğenileri topladı.

28 Ekim 1987 sahne adıyla Frank Ocean, New Orleans’lı söz yazarı, şarkıcı ve prodüktör. Kariyerinin başlarında Beyoncé, John Legend, Justin Bieber ve Bridget Kelly gibi isimlerin söz yazarlığını yaptı. 2010 yılında Hip Hop grubu Odd Future’a katıldı.

2011 yılının başlarında “Nostalgia, ULTRA” isimli mixtape ile Amerika’da ün salan şarkıcı, Swim Good, Thinkin’ About You, Novacane ve We All Try şarkılarıyla kalabalık bir dinleyici kitlesi edindi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir